درباره ما

درباره چهارسوی معماری

اعتقاد ما ارائه اطلاعات صحیح و به روز است.

هدف ما معرفی معماری در تمامی جوانب ممکن یا چارسوی آن است.

راهکار ما برقراری ارتباط موثر مابین معماران ، کارفرمایان ، دانشجویان و دوستداران معماری است.

دانش آموخته دکترای معماری از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران.

عضو هیات علمی و استادیار (از سال ۱۳۸۵)

علاوه بر تدریس دروس تخصصی معماری در دانشگاه های مختلف وی به تالیف مقالات متعدد در نشریات علمی_پژوهشی و همایش ها اهتمام ورزیده است.

در زمینه فعالیت حرفه ای معماری و معماری داخلی وی پس از همکاری با چند شرکت مهندسین مشاور وطراحی پروژه هایی در پارک فناوری پردیس و بسیاری پروژه های دیگر، در سال ۱۳۸۸ با تاسیس دفتر طراحی کاز کار حرفه ای معماری و معماری داخلی را به صورت جدی تر دنبال نمود. نتیجه این همکاری و اشتراک دوستانه کسب جوایز و رتبه های متعدد در زمینه معماری و معماری داخلی و خلق آثاری است که هریک به نحوی بر کیفیت فضا، زیبایی و کاربردی بودن آن تاکید دارند.

از تالیفات او می توان به کتاب معماری فضا (اصول و روشها و تمرین های کاربردی در معماری داخلی) اشاره کرد که در برگیرنده بخشی از تجارب حرفه ای و آموزشی مولفان در زمینه معماری و معماری داخلی است. از دیگر کتب وی می توان به کتاب “چگونه فضای کودکانه طراحی کنیم” و کتاب “جایگاه حرفه ای زنان معمار” اشاره کرد.

دکتر سمیه ابراهیمی
دکتر سمیه ابراهیمی
مدیر مسئول و صاحب امتیاز

دانش آموخته دکترای معماری از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران.

دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز در سال ۱۳۸۵٫

پژوهشگر دوره دکترای معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز

معمار و طراح داخلی.

وی از سال ۱۳۸۰ دائما در زمینه معماری و معماری داخلی در دفاتر معماری فعالیت داشته است. تاسیس دفتر طراحی کاز در سال ۱۳۸۸ نقطعه عطفی در فعالیت حرفه ای این معمار و طراح داخلی می باشد. این دوره از فعالیت های وی جوایز و رتبه های متعددی به همراه داشته است. در این دفتر طراحی پروژه های مختلفی در زمینه مسکونی ، تجاری ، اداری ،آموزشی و درمانی به انجام رسیده و جوایزی از جمله رتبه سوم مسابقه معماری داخلی ایران در سال ۱۳۸۹، آثار نهایی مسابقه سردر بوستان ولایت، رتبه دوم مسابقه معماری داخلی ایران در سال ۱۳۹۳، اثر منتخب جهت نمایش در غرفه ایران در بینال هنر و معماری ونیز در سال ۲۰۱۶ میلادی و آثار متعدد دیگر در بخش نیمه نهایی و نهایی مسابقات معماری را می توان نام برد.

وی در کنار فعالیت حرفه ای به تدریس دروس تخصصی معماری و تالیف مقالات و کتاب نیز پرداخته است. کتاب معماری فضا(اصول و روش ها و تمرین های کاربردی در معماری داخلی) از تالیفات مشترک معمار می باشد که تجارب حرفه ای او را تا حدودی به تصویر کشیده است.

دکتر مهدی علیرضائی
دکتر مهدی علیرضائی
عضو هیئات تحریریه، مدیر بخش مسابقات

دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز در سال ۱۳۸۵

دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری منظر از دانشگاه تورنتو.

کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه مونترال، کانادا.

معمار و طراح منظر.

وی علاوه بر علاقه بسیار به تالیف و ترجمه کتب و مقالات متعدد علمی و پژوهشی به فعالیت حرفه ای معماری و معماری منظر در کشور کانادا اهتمام ورزیده و توجه خاصی داشته است.

از جمله کتب که او ترجمه یا تالیف کرده است عبارتند از سبک شناسی آثار معماری از دوره باستان تا عصر مدرن(ناشر نوآوران سینا)

مقدمه ای بر خوانش و تحلیل پل ها(ناشر تی آرا)

مقدمه ای بر رویکردهای مدیریتی فراگرد طراحی در دفاتر کوچک معماری(ناشر فکر نو)

چگونه فضای کودکانه طراحی کنیم(انتشارات دانشگاه پارس)

جایگاه حرفه ای زنان معمار (انتشارات سوپریم سنچری)

مهندس نسترن رضوی
مهندس نسترن رضوی
عضویت هیئات تحریریه، روابط بین المللی

دانش آموخته کارشناسی ارشد معماری منظر از دانشگاه تورنتو.